„Wygraj ze smogiem” – Urząd Miasta i Straż Miejska w Radio Express

100_2179

W dniu 09 stycznia 2018r (wtorek) Radio Express emitowało (przez cały dzień) audycje związane z walką ze smogiem na terenie Mikołowa. Audycje takie były już wcześniej przygotowywane i nagrywane w innych okolicznych miastach ( np. w Łaziskach Górnych, Orzeszu itp.), teraz przyszła kolej na nasze miasto.

Burmistrz Mikołowa oraz Straż Miejska Mikołów czynnie uczestniczyli w przygotowaniu audycji. Przekazaliśmy informacje na temat naszych działań, poinformowaliśmy o danych statystycznych, a w celu „zobrazowania” mieszkańcom jak przebiega przykładowa kontrola spalania w piecach – przeprowadziliśmy kontrolę którą obserwowała Pani Redaktor z Radia Express.

Wszystko to miało i ma na celu pokazanie mieszkańcom, że warto dbać o środowisko naturalne, o czyste powietrze, oraz pokazuje jakiego typu działaniami w tej sprawie zajmuje się Straż Miejska i Urząd Miasta w Mikołowie. Ważnym aspektem cyklicznego emitowania takich audycji (z różnych miast) jest np. min. możliwość porównania co w sprawach ochrony środowiska robią inne miasta a co robi Mikołów.

Link do audycji „Wygraj ze smogiem” – Radio Express: http://www.radioexpress.pl/wiadomosci-tresc/wygraj-ze-smogiem-w-mikolowie-20611

 

Serdecznie dziękujemy Panu Romanowi u którego przeprowadziliśmy kontrolę spalania w piecu – za wyrażenie zgody na udział Pani Redaktor z Radia Express w przeprowadzanej kontroli spalania, udzielenie wywiadu i możliwość wyemitowania materiału.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.