Nie każdy DYM z komina pochodzi ze spalania odpadów.

Straż Miejska w Mikołowie w ramach swoich uprawnień często dokonuje kontroli spalania w piecach – nawet w okresie wiosenno-letnim.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od jednego z mieszkańców prośbę o podjęcie interwencji w postaci skontrolowania co jest spalanie w piecu jednego z budynków z którego komina wydobywa się DYM. Udaliśmy się na miejsce: a w budynku tym Strażnicy Miejscy na kontrolach byli już nie po raz pierwszy. Właściciel posesji, bez jakichkolwiek problemów po raz kolejny udostępnił nam do kontroli piec. Jak się okazało: w piecu NIE BYŁY SPALANE JAKIEKOLWIEK ODPADY LUB PALIWO NIEDOZWOLONE (ujawniono węgiel), w popiele nie stwierdzono śladów świadczących o spalaniu odpadów. Na składzie znajdował się węgiel. Ponadto nie ujawniono jakichkolwiek śladów świadczących czy też sugerujących możliwość spalania odpadów czy paliw niedozwolonych !

Dlaczego opisujemy tą interwencję ? Chcemy uzmysłowić mieszkańcom, że: nie każdy dym (nawet gęsty, czarny, żółty czy też innego koloru) to dym pochodzący ze spalania odpadów, czy paliw niedozwolonych.

Dlaczego z komina leciał gęsty dym ? Odpowiedź znajdziemy w dziale PORADY: http://strazmiejska.mikolow.eu/porady/spalanie-w-piecach-domowych/

Dziękujemy właścicielowi posesji za wyrażenie zgody na umieszczenia zdjęć z kontroli.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.