Straż Miejska pomaga walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Od początku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego a potem stanu epidemii, Straż Miejska w Mikołowie prowadzi szereg działań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Domem Dziennej Pomocy ? Strażnicy Miejscy każdego dnia rozwożą żywność osobom wskazanym przez te instytucje.

We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej pomagamy również dowozić żywność oraz wynosić śmieci – osobom będącym w kwarantannie domowej (izolacja o charakterze profilaktycznym) – dla których tego typu czynności są czasem niemożliwe do samodzielnego zrealizowania.

W trakcie patroli poruszamy się po terenie miasta radiowozem oznakowanym z którego poprzez urządzenie nagłaśniające przekazywany jest komunikat do mieszkańców o zagrożeniu koronawirusem, konieczności unikania zgromadzeń itp.

We współpracy z Policją kontrolujemy place zabaw, boiska, parki, cmentarze, ogródki działkowe itp ? czyli miejsca gdzie może grupować się większa ilość ludzi. Informujemy o konieczności zastosowania się do zasad ?społecznej kwarantanny?.

Od 30 marca w siedzibie Straży Miejskiej w Mikołowie przy ul. Rynek 7 (I pietro) znajduje się Centralny Punkt przyjmowania i dystrybucji maseczek uszytych przez Mikołowian i Tyszan.

Ponadto dzięki uprzejmości Pań z grupy: „Tychy i Mikołów szyją dla medyków” w siedzibie Straży Miejskiej bezpłatnie rozdajemy maseczki seniorom.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.