Straż Miejska pomaga walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Od początku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego a potem stanu epidemii, Straż Miejska w Mikołowie prowadzi działania w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. W porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Domem Dziennej Pomocy – Strażnicy Miejscy każdego dnia rozwożą żywność osobom wskazanym przez te instytucje.

Czasem zdarzają się bardziej nietypowe interwencje pomocowe – w dniu dzisiejszym tj. 24.03.2020r Strażnicy Miejscy pomagali wynieść śmieci osobie będącej w kwarantannie.

Z uwagi na wprowadzenie stanu epidemii – Straż Miejska stosuje procedury zapewniające ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi.

W celu maksymalnego ograniczenia możliwości przenoszenia koronawirusa przez Strażników Miejskich – zastosowano dodatkowe środki ostrożności. Środki takie użyto w trosce o zdrowie Strażników ale i mieszkańców z którymi się codziennie kontaktujemy !

Im bardziej restrykcyjnie będziemy podchodzić do spraw związanych z zabezpieczaniem się przed zarażeniem koronawirusem – tym lepsze będą rezultaty tych działań – czyli zminimalizowane zostanie ryzyko zarażenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.