Zapraszamy na pokazy „czystego spalania”

Straż Miejska w Mikołowie wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Mikołowie organizuje pokazy spalania ekologicznego.

W związku z uporczywym i odczuwalnym przez nas wszystkich problemem zanieczyszczenia powietrza, Straż Miejska w Mikołowie wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Mikołowie organizują pokaz spalania węgla przy znacznie zmniejszonej ilości emisji dymu.Ponadto poruszone zostaną tematy związane z bezpieczeństwem palenia w piecach (bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz zagrożenie czadem itp).

Pierwszy pokaz odbędzie się w dniu 13 listopada 2016r na parkingu przy Bazylice po mszy świętej (pokaz ok godz. 10.00) a kolejny pokaz odbędzie się na parkingu przy kościele NMP Matki Zbawiciele (kościół Salwatorianów- pokaz ok godziny 13.30). Pokazy odbędą się oczywiście tylko przy sprzyjającej pogodzie, w razie wystąpienia opadów deszczu pokazy mogą zostać przeniesione na inny termin.

Mieszkańcy będą mogli poznać ekologiczną metodę w znacznym stopniu ograniczającą powstawanie dymu w trakcie spalania węgla. Co ważne, tzw. rozpalanie ?od góry? pozwala również na oszczędności opału.


Straż Miejska wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną – przeprowadzi pokaz polegający na równoczesnym paleniu w dwóch jednakowych piecach tzw. ?kozach? metodą tradycyjną (?od dołu?) i metodą ekologiczną (?od góry?). Mieszkańcy będą mogli „naocznie” porównać różnice w emisji dymu podczas spalania.


W planach są dodatkowe pokazy spalania realizowane w innych częściach naszej Gminy o czym poinformujemy, informacje na ten temat ukażą się na naszej stronie www, stronie Urzędu Miasta oraz za pośrednictwem księży w kościołach. Pokazy przy kościołach organizowane są dzięki uprzejmości księży.


Warto zmienić swoje przyzwyczajenia, palić w sposób bardziej ekologiczny i oszczędny.
Zapraszamy na pokaz.

Na zdjęciach: próba spalania jeszcze przed pokazami.

img_20161027_171836456

img_20161027_171526364

vlcsnap-2016-11-10-12h51m12s958

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.