Zapraszamy na pokazy ekologicznego spalania – Paniowy, Śmiłowice, Borowa Wieś

Straż Miejska w Mikołowie wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną Śmiłowice zaprasza mieszkańców na pokaz spalania węgla przy znacznie zmniejszonej ilości dymu. Z uwagi na coroczny problem zadymienia miasta spowodowany w znacznej mierze przez tzw. „niską emisję” czyli domowe piece, pragniemy pokazać mieszkańcom, że istnieje ekologiczna metoda w znacznym stopniu ograniczająca powstawanie dymu w trakcie spalania węgla. Metoda ta pozwala również na oszczędność opału.

W trakcie pokazu będziecie Państwo mogli zobaczyć na żywo różnice zadymienia podczas rozpalania w dwóch takich samych piecach – jednak różnymi metodami.

Dzięki uprzejmości księdza Proboszcza Franciszka Pyrek, pokaz będzie można zobaczyć na parkingu przy Kościele w Paniowach po mszy świętej w dniu 04 grudnia 2016r ok. godziny 09.00. 

Dzięki uprzejmości księdza Proboszcza Antoniego Cebula, pokaz będzie można zobaczyć na parkingu przy Kościele w Śmiłowicach po mszy świętej w dniu 04 grudnia 2016r ok. godziny 11.00.

Dzięki uprzejmości księdza Proboszcza Krzysztofa Grabiec, pokaz będzie można zobaczyć na placu przy Domu Parafialnym przy Kościele w Borowej Wsi po mszy świętej w dniu 04 grudnia 2016r ok. godziny 13.00. 

Pokazy rozpalania odbędą się jeśli tylko dopisze pogoda – czyli nie będzie padać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.