Kolejni sprawcy spalania odpadów ukarani

Strażnicy Miejscy w Mikołowie sukcesywnie dokonują kontroli spalania w piecach domowych.

W dniu 18.01.2016r otrzymaliśmy telefoniczną informację o możliwości spalania odpadów w piecu domowym przy ul. Buczka.                                                                                                     Strażnicy udali się na miejsce i faktycznie w tym przypadku już sam zapach sugerował spalanie odpadów. W trakcie kontroli potwierdzono, że w piecu spalany był nie tylko słabej jakości węgiel, ale również odpady. Sprawca został ukarany grzywną w postaci mandatu karnego.

Przykład ten pokazuje, że Strażnicy po wielu latach doświadczeń związanych z kontrolami tzw. „niskiej emisji” potrafią niejednokrotnie trafnie określić już po zapachu dymu – czy spalane są odpady. Tak było w tym przypadku.

Kolejnym przykładem z dnia 18.01.2016r jest interwencja na ul. Pszczyńskiej gdzie ujawniono na terenie posesji spalanie odpadów w ognisku. Również w tym przypadku sprawca został ukarany grzywną w postaci mandatu karnego. 

piec

Przypominamy, że nie wolno spalać min: plastikowych pojemników i butelek po napojach i płynach, zużytych opon, innych odpadów z gumy, przedmiotów z tworzyw sztucznych, elementów drewnianych pokrytych lakierem, sztucznych skór, opakowań po rozpuszczalnikach czy środkach ochrony roślin, opakowań po farbach i lakierach, pozostałości farb i lakierów, plastikowych toreb z polietylenu, papieru bielonego związkami chloru z nadrukiem farb kolorowych, sklejki i płyt wiórowych itp.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.