Kontrole spalania w piecach w 2015r

Straż Miejska w Mikołowie wielokrotnie pisała już o kontrolach spalania w piecach. Na naszej stronie internetowej w dziale PORADY „Spalanie w piecach domowych” próbowaliśmy wyjaśnić wszystkie aspekty problemu związanego z niską emisją.

Aby nie powielać informacji z tym związanych podajemy tylko dane „statystyczne” w tej materii:

w 2015r przeprowadzono: 85 kontroli spalania w piecach – z których sporządzono protokół kontroli (na zasadzie art. 379 i 380 Ustawy Prawo Ochrony Środowiska).

nadmienić należy, że interwencji w tej kwestii przeprowadzono znacznie więcej, jednak w przypadku nie stwierdzenia widocznych lub odczuwalnych nieprawidłowości (dym, zapach itp) odstępowano od kontroli, nie sporządzając stosownych protokołów.

w 5 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości z art. 191 Ustawy o odpadach: na których to sprawców nałożono grzywny w postaci mandatu karnego.

Pragniemy przypomnieć, iż sam wydobywający się z komina dym – nie wskazuje automatycznie na spalanie odpadów czy też materiałów których spalanie jest zabronione, lecz zazwyczaj na nieumiejętne rozpalanie czy też palenie w piecu niskiej jakości węglem (miałem itp). Niestety wielu mieszkańców nadal błędnie utożsamia wydobywający się z komina dym tylko ze spalaniem odpadów.

 

Czynności kontrolne są przez nas prowadzone w dalszym ciągu.

Link: typowe błędy w ogrzewaniu węglem http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-nie-palic/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.