„Społeczna kwarantanna” – pozostań w domu

Straż Miejska zwraca się z apelem:

Jeśli nie masz szczególnie ważnego powodu aby wyjść z domu – pozostań w nim.

Brak dyscypliny w tej kwestii może doprowadzić do zarażenia siebie i innych. Jeśli zarazisz się Ty – na pewno zarazisz kolejne bliskie dla Ciebie osoby, a te zarażone osoby – zarażą kolejnych z którymi się spotkają … i tak bez końca, chyba że zatrzymamy ten „zabójczy pochód wirusa”. Jak to zatrzymać ? Należy w sposób bezwzględny i zdyscyplinowany stosować się do wydanych przepisów i zaleceń.

Nie spotykaj się ze znajomymi, nawet po kryjomu – „wirus nie da się na to nabrać” ! Ogranicz osobiste kontakty do minimum, lepiej skontaktuj się ze znajomymi za pośrednictwem internetu. Brak stosowania się do zaleceń dotyczących „społecznej kwarantanny” może zabić twojego dziadka, babcię, mamę, tatę, kolegę, koleżankę itp. Media informują, że wirus doprowadza coraz częściej do śmierci nawet bardzo młode osoby w wieku dwudziestu kilku lat. Zobaczmy co się dzieje we Włoszech czy obecnie w Hiszpanii, jeśli nie będziemy w zdyscyplinowany sposób podchodzić do „społecznej kwarantanny” to prędzej czy później u nas będzie taka sama sytuacja zdrowotna – czy tego chcesz ?

Naszym zdaniem niezbędne jest stosowaniem środków ochrony osobistej: rękawiczki gumowe (nitrylowe, lub foliowe), maseczki chirurgiczne czy też inne (najlepiej z atestem FFP3 lub N95) – noszone w sklepach. Pamiętajmy, że wirus przenosi się drogą kropelkową.

Grafika: Facebook Kryzysowo.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.