Kontrola spalania i zapalona sadza w kominie

W dniu 20 października 2017r patrol Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie interwencji w sprawie spalania odpadów w piecu. Udano się na miejsce gdzie nie zastano nikogo z domowników, jednak Strażnicy (ze swojego doświadczenia) na podstawie dymu jaki wydobywał się z komina stwierdzili, że najprawdopodobniej doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Natychmiast wezwano na miejsce Straż Pożarną, która potwierdziła przypuszczenia Strażników Miejskich i przystąpiła do akcji gaśniczej.

Bezbłędne stwierdzenie, że zapaliła się sadza w kominie było efektem nie tylko wieloletniego doświadczenia Strażników Miejskich podczas setek odbytych kontroli spalania w piecach, ale również było efektem wiedzy nabytej podczas wcześniejszych pokazów palenia się sadzy w kominie (przeprowadzanych podczas wspólnych pokazów spalania Straży Miejskiej i OSP),  wykonywanych przez Ochotniczą Straż Pożarną z Mikołowa.

Link do pokazów spalania i zapalenia się sadzy w kominie (pokazy OSP Mikołów i Straży Miejskiej): http://strazmiejska.mikolow.eu/pokazy-ekologicznego-spalania-wegla-w-mokrem-i-bujakowie/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.