Nie każdy DYM z komina pochodzi ze spalania odpadów.

Straż Miejska w Mikołowie w ramach swoich kompetencji często dokonuje kontroli spalania w piecach (szczególnie często w okresie jesienno-zimowym).

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy telefoniczną prośbę o skontrolowanie jednego z domów przy ul. Przyjaciół z którego komina wydobywa się GĘSTY DYM. Udaliśmy się na miejsce: jak się okazało w domu tym Strażnicy Miejscy na kontrolach byli już nie po raz pierwszy. Właściciel posesji, bez jakichkolwiek problemów po raz kolejny udostępnił nam do kontroli piec, który znajdował się w piwnicy. Jak się okazało: w piecu NIE BYŁY SPALANE JAKIEKOLWIEK ODPADY (ujawniono kawałki drewna i węgiel), w popiele nie ujawniono śladów świadczących o spalaniu odpadów. W piwnicy znajdowało się drewno i węgiel. Nie ujawniono jakichkolwiek śladów świadczących czy też sugerujących możliwość spalania odpadów !

Dlaczego opisujemy tą interwencję ? Chcemy uzmysłowić mieszkańcom, że: nie każdy dym (nawet gęsty, czarny, żółty czy też innego koloru) to dym pochodzący ze spalania odpadów. 

Dlaczego z komina leciał gęsty dym ? Odpowiedź znajdziemy w dziale PORADY: http://strazmiejska.mikolow.eu/porady/spalanie-w-piecach-domowych/

DSCN0059

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.