Spotkanie informacyjne – ograniczenie niskiej emisji.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wraz z Urzędem Miasta Mikołów zorganizował spotkanie informacyjne dot. ograniczania niskiej emisji, które odbyło się w dniu 30 września 2019 r. o godz. 16:30 w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie. Spotkanie zorganizowane było w ramach projektu zintegrowanego LIFE „wdrażanie programu ochrony powietrza dla woj. małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” którego woj. śląskie jest Współbeneficjentem.

W trakcie spotkania mieszkańcy mieli okazję uzyskać szczegółowe informacje na temat uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego oraz możliwości otrzymania dofinansowania do wymiany źródła ciepła (m.in. w ramach programu priorytetowego ?Czyste Powietrze?).

Strażnicy Miejscy omówili kwestie związane z kontrolą spalania w piecach w zakresie realizacji zapisów uchwały antysmogowej, możliwości ograniczenia zadymienia itp. Zaprezentowano film instruktażowy dotyczący spalania od góry (czyli spalania z mniejszą ilością dymu) przygotowany przez Straż Miejską w Mikołowie. Mistrz kominiarski omówił min. bezpieczne użytkowanie przewodów kominowych.

Prezentacje wygłosili przedstawiciele: Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Straży Miejskiej w Mikołowie oraz Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego.

Zdjęcie: Facebook „Gazeta Mikołowska”

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.