Termosy – drobna ale skuteczna pomoc

W zeszłym tygodniu Strażnicy Miejscy przekazali kilku osobom bezdomnym termosy w których mogą przechowywać herbatę czy też gorąca wodę. Herbatę do tych termosów można uzyskać min. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Dziennym Domu Pomocy, w domu Sióstr Boromeuszek, oraz w innych instytucjach naszego miasta. Naszym celem była pomoc bezdomnym – ale pomoc z której mogliby korzystać kiedy tylko zechcą.

W dniu dzisiejszym w trakcie porannego patrolu Strażnicy udali się sprawdzić miejsca przebywania osób bezdomnych. Przy sieci ciepłowniczej na ul. Mickiewicza zastaliśmy jednego z Panów, który właśnie korzystał z „naszego” termosu, miał tam gorącą herbatę, którą uzyskał jak mówił u Sióstr Boromeuszek.

Warto zwrócić uwagę, że nasza akcja mimo, iż nie kosztowała „tysięcy złotych” jednak jak widać przynosi rezultaty. Jest ona pozytywnie postrzegana przez obdarowanych – a co najważniejsze osoby te korzystają z możliwości uzyskania gorących napojów i przechowują je w termosach – czyli o to właśnie nam chodziło. Czasem drobna pomoc okazuje się skuteczna i oczekiwana przez potrzebujących.

100_8774 p

100_8771 p

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.