TVN „UWAGA” – działania ekologiczne w Bujakowie – program telewizyjny

W dniu 13 stycznia 2019r Strażnicy Miejscy w Mikołowie przy współpracy Ochotniczych Straży Pożarnych w Mikołowie i w Bujakowie, Mistrza Kominiarskiego, Parafii św. Mikołaja w Bujakowie przeprowadzili pokazy szeroko rozumianej ekologii. Jedną z części pokazów było przypomnienie cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem tematem spalania od góry (czyli palenia współprądowego), drugą: pokazy obrazów wykonanych kamerą termowizyjną wskazujących przez które elementy w budynku tracimy ciepło oraz sposobów zabezpieczania budynków się przed utratą ciepła.

Zaprezentowano również tanie i ogólnodostępne materiały (np. ekrany zakaloryferowe, uszczelki drzwiowe i okienne, otuliny rur ciepłowniczych itp.) które w znacznym stopniu skutecznie zapobiegają utracie ciepła. Zainteresowano (zaprezentowano) zebranych także wyposażeniem mieszkań i domów w czujki wykrywające czad, które kupione za niewielkie pieniądze mogą mam uratować życie.

Na miejscu materiał nagrywała Telewizja TVN ? do programu ?UWAGA?, poniżej link do ww programu, który został wyemitowany w dniu 01 marca 2019r.

Warto podać jeden z komentarzy w wyemitowanym programie: ” w niektórych miastach nakładają mandaty w innych kupują drony SĄ I TACY KTÓRZY SZUKAJĄ  SKUTECZNIEJSZYCH I TAŃSZYCH ROZWIĄZAŃ” – pokazano tu przykład mikołowskiej Straży Miejskiej i współpracujących z nami OSP.

Warto dodać, że również FACEBOOKOWA „Grupa zdrowego oddychania” czyli „inicjatywa mająca na celu ratowanie zdrowia i życia Polaków poprzez szybkie usunięcie przyczyn powstawania smogu niskiej emisji” – zauważyła nasze działania opisując je słowami: cytat: „Ludzie już wiedzą i nawet TVN UWAGA! wie.
W kontekście chaosu smogowego fragment o prawidłowym paleniu (od 7:10) brzmi rewelacyjnie. „Są też tacy, którzy szukają SKUTECZNIEJSZYCH I TAŃSZYCH rozwiązań” (niż mandaty i drony). Nawet pani redaktor nie dopuściła do bezpodstawnego oszkalowania metody – nareszcie profesjonalizm w mediach ogólnopolskich. Brawo Bogusław Łuczyk. ”

Link do materiału TVN UWAGA: https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/czy-wymiana-piecow-rozwiaze-problem-smogu-oficjalna-strona-programu-uwaga-tvn,285200.html

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.