TVS „Ekomisja” – ekologiczne działania w Bujakowie – PROGRAM TV

W dniu 13 stycznia 2019r Strażnicy Miejscy w Mikołowie przy współpracy Ochotniczych Straży Pożarnych w Mikołowie i w Bujakowie, Mistrza Kominiarskiego, Parafii św. Mikołaja w Bujakowie przeprowadzili pokazy szeroko rozumianej ekologii. Jedną z części pokazów było przypomnienie cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem tematem spalania od góry (czyli palenia współprądowego), drugą: pokazy obrazów wykonanych kamerą termowizyjną wskazujących przez które elementy w budynku tracimy ciepło oraz sposobów zabezpieczania budynków się przed utratą ciepła.

Zaprezentowano również tanie i ogólnodostępne materiały (np. ekrany zakaloryferowe, uszczelki drzwiowe i okienne, otuliny rur ciepłowniczych itp.) które w znacznym stopniu skutecznie zapobiegają utracie ciepła. Zainteresowano (zaprezentowano) zebranych także wyposażeniem mieszkań i domów w czujki wykrywające czad, które kupione za niewielkie pieniądze mogą mam uratować życie.

Pokazy te jak zwykle cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców, co widać na nagranym materiale.

Na miejscu materiał nagrywała Telewizja Silesia TVS – do programu „Ekomisja”, poniżej link do ww programu, który został wyemitowany w dniu 01 lutego 2019r.

Link: https://tvs.pl/tv/ekomisja-luty-2019-wraca-program-czyste-powietrze-straz-miejska-w-mikolowie-walczy-ze-smogiem/

Przypomnienie naszych działań proekologicznych.

Audycja TVS Ekomisja 16.12.2016

https://tvs.pl/tv/ekomisja-wydanie-16-12-2016/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.