Współpraca między Gminą Mikołów i Gminą Wyry w zakresie dbania o ekologię

W dniu 30 listopada 2016r w Urzędzie Gminy Wyry odbyło się spotkanie dotyczące współpracy przy działaniach proekologicznych.

Głównym tematem była szeroko rozumiana pomoc udzielona przez Straż Miejską w Mikołowie w organizacji na terenie Gminy Wyry (czyli w miejscowościach Wyry i Gostyń) pokazów ekologicznego rozpalania pieców i ekologicznego spalania węgla.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Wyr, włodarze Urzędu Gminy Wyry, strażacy z OSP Wyry oraz przedstawiciel Straży Miejskiej w Mikołowie.

Uzgodniono formy pomocy i współpracy, oraz ustalono wstępny termin pokazu ekologicznego spalania który ma być przeprowadzony w Wyrach.

Od chwili gdy Straż Miejska w Mikołowie rozpoczęła pokazy ekologicznego spalania węgla – otrzymaliśmy kilkadziesiąt telefonów z różnych miejscowości z terenu całej Polski. Rozmówcy (osoby prywatne, urzędnicy, Straże Miejskie) pytali jak zorganizować tego typu  pokazy, o możliwość przeprowadzenia takich pokazów przez Straż Miejską z Mikołowa na ich terenie (poza Mikołowem) itp. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Tym samym jeden z naszych celów czyli zwiększenie zainteresowania sprawami ekologicznego spalania węgla i przeciwdziałania „niskiej emisji” – już został osiągnięty.

 

img_20161130_154235666

img_20161130_164311264

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.