Zapraszamy na pokazy dot. ekologii – w Bujakowie

Straż Miejska w Mikołowie wspólnie z Urzędem Miasta w Mikołowie oraz przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej zaprasza mieszkańców na krótkie spotkanie dot. ekologii – które odbędzie się na parkingu przy Kościele św. Mikołaja w Bujakowie w dniu 13.01.2019r około godziny 11.15 (po mszy św. która rozpoczyna się o godzinie 10.30).

Z uwagi na coroczny problem zadymienia miasta spowodowany w znacznej mierze przez tzw. ?niską emisję? czyli domowe piece, pragniemy przypomnieć mieszkańcom, że istnieje ekologiczna metoda w znacznym stopniu ograniczająca powstawanie dymu i innych szkodliwych dla zdrowia substancji w trakcie spalania węgla, gazu, oleju opałowego itp. Metoda ta pozwala również na znaczną oszczędność opału.

Ponadto pragniemy jako pierwsi w Polsce pokazać Państwu przy pomocy kamery termowizyjnej, że szczególnie w starszych domach (choć nie tylko) istnieje możliwość ograniczenia strat ciepła przy pomocy często niedrogich materiałów.

W trakcie spotkania będziemy rozdawać ulotki, jak również prezentować możliwości szybkiej i dość taniej metody poprawy efektywności cieplnej. Przygotowaliśmy obrazy wykonane kamerą termowizyjną przed i po zastosowaniu różnych metod izolacji cieplnej. Będzie istniała również możliwość bezpłatnego sprawdzenia Państwa domu, czy widoczne są straty energii cieplnej.

Przy większej ilości chętnych do sprawdzenia własnych domów przy pomocy tego urządzenia ? będziemy prowadzić zapisy na tą realizację. Dzięki uprzejmości księdza Proboszcza, w spotkaniu będzie można uczestniczyć na parkingu przy Kościele po mszy świętej w dniu 13 stycznia 2019r ok. godziny 11.15 .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.