Zapraszamy na pokazy spalania w piecach – na Kamionce i Recie.

Straż Miejska w Mikołowie wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną Kamionka zaprasza mieszkańców na pokaz spalania węgla przy znacznie zmniejszonej ilości dymu. Z uwagi na coroczny problem zadymienia miasta spowodowany w znacznej mierze przez tzw. „niską emisję” czyli domowe piece, pragniemy pokazać mieszkańcom, że istnieje ekologiczna metoda w znacznym stopniu ograniczająca powstawanie dymu w trakcie spalania węgla. Metoda ta pozwala również na oszczędność opału.

W trakcie pokazu będziecie Państwo mogli zobaczyć na żywo różnice zadymienia podczas rozpalania w dwóch takich samych piecach – jednak różnymi metodami.

Dzięki uprzejmości księdza Proboszcza Janusza Malczyk, pokaz będzie można zobaczyć na parkingu przy Kościele św. Urbana na KAMIONCE po mszy świętej w dniu 20 listopada 2016r ok. godziny 09.00. 

Dzięki uprzejmości księdza Proboszcza Stanisława Szeja, pokaz będzie można zobaczyć na parkingu przy Kościele św. Antoniego na RECIE po mszy świętej w dniu 20 listopada 2016r ok. godziny 12.00.

Pokazy rozpalania odbędą się jeśli tylko dopisze pogoda – czyli nie będzie padać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.