Jest dym, ale wykroczenia nie ma

W dniu wczorajszym i dzisiejszym ze względu na czarny dym wydobywający się z komina jednego z przedsiębiorstw na terenie naszego miasta, strażnicy miejscy dokonali czynności związanych z kontrolą dymiącego pieca. Podczas kontroli nie stwierdzono spalania niedopuszczonych substancji. Czynności te zakończono sporządzeniem protokołu.

100_2919P

100_2922

100_2921

Pragnę nadmienić, że kolor, zapach czy konsystencja (gęstość) dymu lecącego z komina nie zawsze jest równoznaczna ze spalaniem odpadów.

Straż Miejska w Mikołowie dokonuje tego typu kontroli od wielu lat, dziękujemy za zgłaszanie ewentualnych nieprawidłowości i bardzo prosimy aby zerknęli Państwo na link który przesyłamy poniżej.

To jedna z przykładowych kontroli gdzie z komina wydobywał się gęsty śmierdzący dym – wynik kontroli jaki jest widać na zdjęciach. Osoba u której dokonano tej kontroli wyraziła zgodę na publikację jej piwnicy – ponieważ interwencje w tym miejscu były zgłaszane bardzo często i nigdy nie stwierdzono palenia odpadów.

Link: http://strazmiejska.mikolow.eu/nie-kazdy-dym-z-komina-pochodzi-ze-spalania-odpadow/

Poniżej przesyłam link z pokazów ekologicznego spalania przeprowadzonych przez naszą Straż Miejską, gdzie również widać jak z jednego pieca leci gęsty dym, z drugiego lekki dym – mimo, iż spalany jest ten sam materiał (węgiel) w tym samym typie pieca.

Link: http://strazmiejska.mikolow.eu/pokaz-ekologicznego-spalania-wegla-filmik/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.