Kontrole spalania w piecach i działania edukacyjne w 2019r

Od 01.01.2019r do 31.12.2019r Straż Miejska w Mikołowie przeprowadziła 269 kontroli spalania w piecach (z których sporządzono protokół na zasadzie art. 380 Prawo Ochrony Środowiska). W trakcie tych kontroli ujawniono 14 przypadków spalania odpadów (w znacznej większości była to sklejka i płyty wiórowe).

Ponadto w 2019r przeprowadzono dodatkowo 117 interwencji w sprawie zadymienia, które nie zostały potwierdzone, oraz 32 interwencje dotyczące spalania (trawy, liści, odpadów) na zewnątrz gdzie ujawniono 18 przypadków nieprawidłowości (w większości spalane były odpady zielone).

W trakcie każdej z kontroli spalania w piecu ustalany jest termin wymiany pieca, jeśli jest taka potrzeba przekazywane są ulotki na temat ekologicznego sposobu palenia w piecu, naklejane naklejki przypominające o terminie wymiany pieca, przeprowadzane są rozmowy na temat sposobu palenia ekologicznego oraz w sprawie Uchwały „antysmogowej”.  W miesiącach październik, listopad, grudzień przeprowadzono w kilku miejscach na terenie Mikołowa spotkania z mieszkańcami dot. ekologicznego palenia w piecach i Uchwały „antysmogowej”. W całym 2019r przeprowadzono dodatkowo szereg działań medialnych w tym. pokazy ekologicznego palenia w piecach i zastosowania kamery termowizyjnej do ograniczenia strat ciepła w budynkach, przeprowadzone zostały działania „ekologiczne” we wszystkich szkołach na terenie Mikołowa – gdzie również rozdane zostały ulotki dot. ekologii.

Opisy części z tych działań są umieszczone na stronie www.strazmiejska.mikolow.eu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.